Mindazon szakemberek, akik részt vesznek, vagy tanácsot adnak a folyamatok tervezésében, felügyeletében és fejlesztésében.
Felnőttképzési NMH Nyilvántartási számunk: E-000179/2014
A FOLYAMATSZEMLÉLET TANÁCSADÓ képzés célja:
Ezért kiemelten fontos az üzleti folyamatirányítási ismereteket hatékonyan átadni képes szakemberek képzése, továbbképzése, illetőleg alkalmazása. A képzést sikeresen elvégző szakember képes a vállalatok vezetősége számára az üzleti folyamatok irányításában való tanácsadásra. Képes a folyamatmodellezés gyakorlati bevezetésére, folyamatproblémák felismerése, feltárása, megoldása.
A képzés tartalma, megszerezhető kompetenciák:
Folyamatszemlélet alapjai:
Cél: A folyamat definiálása, a folyamatszemlélet alkalmazása a vevői értékteremtéshez szükséges szervezeti tevékenység halmazában.
Tartalom:
- A vállalati folyamat fogalma.
- A hagyományos funkcionális és folyamatorientált vállalatok közti különbség.
- Folyamatszemléletű vállalatvezetés alapfogalmai (belső és külső vevő, toló és húzó termelési modell).
- A vállalati keresztfunkcionális működés (folyamat és a folyamatért felelős személy kapcsolata) és a vevői értékteremtés (fogyasztó igénye szerinti értéklánc) közötti összefüggések megismerése.
Folyamatszemlélet gyakorlata:
Cél: Megismerni és a gyakorlatban alkalmazni a folyamattérképezés, a folyamatleírás, a folyamatmodellezés technikáit és lehetséges eszközeit.
Tartalom:
- A folyamatmodellezés alkalmazásának lehetőségei (BPM, CAPE).
- A folyamat-feltérképezés technikái és lehetséges eszközeinek használata (flowchart diagramok, hatásköri mátrix, szervezeti diagramok).
- A folyamatban szereplő tevékenységek megfelelő sorrendbe szervezése és a tevékenységekhez kapcsolódó információk ábrázolása (folyamattérkép, folyamatleírás, folyamatmodell).
- A folyamat-teljesítménymutatók és a fejlesztési célok meghatározásának módszerei.
A folyamatfejlesztés
Cél: A folyamatfejlesztés technikáinak megismerése és gyakorlata.
- A folyamatfejlesztés lehetőségei.
- A folyamatteljesítményt befolyásoló problémák, veszteségek azonosítása és priorizálása, valamint a problémák gyökér-okainak azonosítása.
- A folyamatfejlesztés technikái és módszerei.
Képzési idő: 50 tanóra (11 elmélet + 39 gyakorlat)
Vizsga: írásbeli/ szóbeli
Előfeltételek: felsőoktatási intézményben megszerzett felsőfokú végzettségi szintet bizonyító oklevél, legalább 3 év szakmai tapasztalat az üzleti folyamatok irányítása területen
Szakmai végzettséggel betölthető munkakör: FEOR 2521, Szervezetirányítási elemző, szervező.